224 . sok. no:7/1 belcekiz mah. Oludeniz - Fethiye 48300 TURKEY 00 90 252 617 00 31

AKTİVİTELER

Yamaç Paraşütü

Babadağ'ın zirvesinden bir kuş gibi bırakın kendinizi ayaklarınızın altındaki nefis fotoğrafın içine. Burası dünyanı sayılı yamaç paraşüt merkezlerinden Ölüdeniz- Fethiye. Yamaç Paraşütü sporu, yüksek bir tepeden koşulmak sureti ile havalanmaktır.

Eğimli ve yüksek bir tepeye açık olarak serilen paraşüt, pilotun koşmaya başlaması ile hava ile dolar ve pilotla birlikte havalanır. Uçuşların süresi kullanılan malzemenin performansı ve pilotun tecrübesine bağlı olarak bir kaç saat sürebilir Ölüdeniz kıyısındaki Belcekız plajı, uzun ve genişliği ile oldukça rahat ve güvenli bir iniş alanıdır. Babadağ da toplam üç pist vardır.

1700 metre güney pisti kalkış için çok müsaittir. 1800 metrelik kuzey pisti biraz küçük ve diktir. 1900 Metre kuzey zirve pistinin kalkış alanı oldukça rahattır. Günün büyük bölümünde tam karşıdan güney rüzgarı aldığı için genelde 1700 metrelik pistten uçulur.

Tekne Turu

Yoğun iş stresinden ve yorgunluktan kurtulmak için cennet köşesi Ölüdeniz tekne turuna katılmaya varmışınız. Her gün 11.00 -18.00 saatleri arasında ölüdeniz plajından başlayan tam donanımlı, konforlu teknemizle Ölüdeniz ‘in muhteşem koylarını ziyaret edecek masmavi koylarında denize yüzecek ve deniz ortasında mangal partisiyle öğle yemeği yiyeceksiniz.

Tüplü Dalış

Fethiye'de çok sayıda dalış kulübü tarafından dalış turları düzenlenmektedir. Deniz dibinin güzelliklerini görmek isterseniz, kaldığınız yerden alınarak, tekneye getiriliyorsunuz. Gerekli pratik eğitimi alarak, dalış malzemeleri ile tanıştıktan sonra, en uygun yerlerde dalışlar yapılıyor. Muhteşem denizaltı dünyasının tadını çıkartıp unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Yelken Sporu

İnsanların rüzgardan yararlanarak başlayan yelkencilik sporu, bugün popüler spor dallarından biri haline gelmiştir. Dizel motor sesinden uzak doğa ile iç içe olmak isteyenler için mavi yolculuk denilen yolda, bir koydan diğer koya mavi sularda haz dolu bir zaman geçirmeniz mümkün. Ayrıca Fethiye limanında çeşitli yelkenli tekne sahipleri ile temas kurup hayallerinizi gerçek yapma şansınız var.

Rüzgar Sörfü - Uçurtma Sörfü

Her yıl Avrupa dan özellikle Isviçre, Almanya ve Ingiltere den rüzgar tutkunu birçok kişi rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü ögrenmek için sörf merkezi "Fethiye Surf Center" Çalış/Fethiyeye gelmektedir.

Çalış Plaji, rüzgar sörfü yapmak isteyenler için ideal bir ortamdır. Şehir merkezine 10 km mesafede bulunan sörf merkezine, dolmuşlar ile kolay ulaşabiliniyor. Surf merkezinde ayrıca Çadır veya Camping yapma olanakları olduğu gibi, Cafeterya, duş tuvalet gibi tesisler mevcut. Etraflıca bilgi edinmek veya irtibat kurmak için surf caffee web sitesine bir göz atınız: